Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
9920
rok szkolny
2012/2013

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program bezpłatnych porad prawnych

Już 16 października rusza program darmowych porad prawnych w ramach stworzonej latem Fundacji "Omega Pomagamy". Celem akcji jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza osobom w trudnej sytuacji życiowej, pomocy prawnej.

"Nasza organizacja jest nastawiona na obronę praw człowieka, na walkę o godność życia poprzez różnego rodzaju działania na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz w trudnej sytuacji życiowej i materialnej" – mówi Katarzyna Jaworska, dyrektor zarządzający Fundacji "Omega Pomagamy".


REKLAMA

Cyklicznie, co dwa tygodnie, w godzinach 9.00-15.00 doradcy z kancelarii prawnych Omega będą udzielać fachowych porad prawnych z zakresu, prawa pracy, prawa rodzinnego, wypadków komunikacyjnych oraz błędów lekarskich. Oddzielną opieką będą otoczone osoby niepełnosprawne, które oprócz bezpłatnej pomocy prawnej będą mogły skorzystać z działalności Fundacji w ramach dodatkowych projektów. Jednym z takich przedsięwzięć jest utworzenie specjalistycznego całodobowego ośrodka opiekuńczego.

Żeby skorzystać z pomocy fundacji w ramach akcji darmowych porad prawnych należy umówić się poprzez e-mail, telefonicznie lub w siedzibie kancelarii prawnych Omega, na spotkanie z doradcą. Kontakt dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej (www.fundacja-omega.pl, infolinia Fundacji: tel.: 224178989). Podczas samego spotkania będzie trzeba wypełnić także formularz zgłoszeniowy, określający rodzaj i zakres pomocy prawnej.

Fundacja "Omega Pomagamy" została powołana w lipcu 2012 z inicjatywy ogólnopolskiej sieci kancelarii prawnych: Omega Kancelarie Prawne Sp. z o.o.

Jednym z celów fundacji jest poprawa godności życia oraz wsparcie prawne głównie osób starszych, niepełnosprawnych oraz mających problemy finansowe i życiowe.

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 74 gości

reklama