Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
5570
rok szkolny
2008/2009

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Arkusz obserwacji i analizy meczu piłki ręcznej

Dzisiejszy świat wymaga od nas ciągłego rozwijania się i poszerzania swoich umiejętności i wiadomości. Dobrze jest, gdy można nowe połączyć z tymi, w których czujemy się pewnie, które są naszą specjalnością i znakiem firmowym. Dlatego nowo zdobyte umiejętności informatyczne wykorzystałem do opracowania programu do obserwacji meczu piłki ręcznej.

Dyscyplinę tę wiele lat uprawiałem a obecnie służę swoim doświadczeniem młodszym, współpracując jako trener drużyn juniorów.

(...)

Analizowanie meczu to zdolność do jego studiowania w celu uzyskania wartościowych informacji, które pomogą zawodnikowi i trenerowi zaplanować przyszłe treningi.

(...)

Do prowadzenia obserwacji meczów służyć może zaprojektowane przeze mnie narzędzie, do opracowania którego posłużyłem się arkuszem kalkulacyjnym Excel. Arkusz ten pozwala w łatwy sposób wykonać nawet bardzo skomplikowane obliczenia, a do tego przedstawić je w atrakcyjnej, graficznej postaci. Zaletą arkusza kalkulacyjnego jest szybkość obliczeń, możliwość ich przechowywania na dysku oraz wielokrotnego zmieniania danych. Dane i wyniki obliczeń można prezentować w przejrzystych tabelach, a także w postaci wykresów i diagramów, co znacznie ułatwia ich odczytywanie i analizowanie .

Spełnia więc zadania, których wymaga obserwacja i analiza meczów piłki ręcznej. Tak opisany mecz dostarcza informacji potrzebnych do podsumowania przebiegu spotkania i postawienia nowych celów taktycznych i technicznych.

(...)

Pełna publikacja...

Publikacja dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Zbigniew Stachowiak
Zespół Szkół Specjalnych nr 102
w Poznaniu


Zaświadczenie onlinenumer online: 142 gości

reklama