Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4836
rok szkolny
2007/2008

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Konspekt lekcji informatyki "Co wiem o swojej szkole ! - opracowanie folderu"

Propozycja konspektu lekcji informatyki dla klasy piątej.

Jak pracowały poszczególne grupy ?

Przez pierwszy miesiąc grupa 1 - reporterów szukała odpowiednich materiałów, korzystając z biblioteki, informacji nauczycieli, przeprowadzając wywiady z najstarszymi mieszkańcami dzielnicy Lubianka. Na cotygodniowych spotkaniach przedstawiali coraz ciekawsze informacje znalezione, w różnych broszurach, materiałach szkolnych, gazetach. Przez kolejne tygodnie pracowali z nauczycielem - polonista nad wyborem najciekawszych informacji i takim ich ułożeniem, by zainteresował innych. Znów pojawiło się wiele pomysłów, które wymagały kolejnych dyskusji i wspólnych uzgodnień.

Grupa 2 - fotografów robiła zdjęcia sal lekcyjnych, obiektów, mieszkańców, pracy uczniów na zajęciach kół zainteresowań. Na cotygodniowym spotkaniu nauczyłam uczniów, aby przed wykonaniem fotografii uzgodnili to z osobą dorosłą: nauczycielem prowadzącym zajęcia czy mieszkańcem dzielnicy. W przypadku problemów o powiadomienie mnie o tym. Selekcji zdjęć i ich oceny miał dokonać ojciec jednego z uczniów, po zakończeniu pracy zespołu.

Grupa 3 - informatyków pracowała pod moim kierunkiem. Uzyskane teksty i fotografie rozmieszczała stosując do tego różne metody oraz prosząc mnie o radę i dodatkowe informacje. Niestety informacji było zbyt dużo, aby umieścić je w wyznaczonych już ramach. Zastanawialiśmy się, co zrobić, czy rozszerzyć folder, czy jeszcze dokonać dalszej selekcji materiału. A może zmniejszyć liczbę zdjęć? Uzgodniliśmy, ze folder nie może być zbyt duży, bo nie spełniłby swojego zadania. Trzeba więc dokonać selekcji materiału. Pozostałe teksty i zdjęcia postanowiliśmy wykorzystać, przypinając je i prezentując na tablicy informacyjnej szkoły.

(...)

Pełna publikacja...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Edyta Pająk


Zaświadczenie onlinenumer online: 39 gości

reklama