Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
4435
rok szkolny
2006/2007

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Propozycja na obchody Dnia Wiosny

W ramach obchodów Dnia Wiosny proponuję zorganizować Olimpiadę Wiosenną pod hasłem "Najstarsi (lub najmłodsi) członkowie Unii Europejskiej".

Każda klasa losuje odpowiednio wcześnie państwo, które będzie reprezentować (np. Austria, Francja, Hiszpania, Niemcy, Szwecja, Włochy).

Jak na olimpiadę przystało należy na rozpoczęcie odegrać hymny każdego z państw (dostępne w Internecie). Pierwsze zadanie każdej z klas polega na dokonaniu krótkiej prezentacji "swojego" państwa. Uczniowie na pewno wykażą się pomysłowością i oryginalnością. Mogą to być hiszpańskie tańce, muzyka szwedzkiego zespołu ABBA, włoskie spaghetti, koreczki z francuskim serem itd. Drużyny na pewno świetnie poradzą sobie z utożsamieniem się z poszczególnymi państwami. Nie powinno zabraknąć flag , transparentów i ubiorów w "narodowych" barwach.

Kolejne punkty mogą być przyznane właśnie za przygotowanie wizualne klasy.

Teraz czas na konkurencje sportowe. Proponuję wybrać drużyny 8-osobowe (4 dziewczyny i 4 chłopców), które będą rywalizować w wyścigach sprawnościowych (załącznik 1). Oprócz konkurencji sportowych drużyny powinny uporać się również z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu danego państwa oraz Unii Europejskiej (załącznik 2).

Po podsumowaniu wyników należy wręczyć zwycięzcom medale lub puchary.

Olimpiadę mogą zakończyć występy szkolnych artystów, np. na wzór "MINI PLAYBACK SHOW".

Warto też, aby nauczyciele przygotowali jakiś występ w tej kategorii, żeby uczniowie nie myśleli, że "belfry" nie potrafią się bawić...

Życzę udanej zabawy !!!

(...)

Pełna publikacja wraz z załącznikami...


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Beata Szymkiewicz


Zaświadczenie onlinenumer online: 59 gości

reklama