Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
3114
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Program nauczania dla klasy technicznej z rozszerzoną informatyką "Podstawy programowania w języku Turbo Pascal"

Programowanie ma na celu opisanie za pomocą specjalistycznego języka problemów, które mają być rozwiązane. Trzeba więc połączyć dwa elementy: umiejętność przedstawienia zadania w postaci kolejnych kroków prowadzących do jego rozwiązania oraz umiejętność zapisania tych kroków w odpowiednim języku. Pierwsza czynność, określana jako tworzenia algorytmu, jest niezwykle istotna. Języków programowania jest wiele, a reguły ich składni opierają się na podobnych zasadach.

Standard języka Pascal został opracowany przez Niklausa Writha i jego współpracowników na początku lat siedemdziesiątych. Język Pascal zajmuje obecnie dość szczególne miejsce w hierarchii języków programowania. Do czasów upowszechnienia się języka C był on sztandarowym narzędziem pracy wielu profesjonalistów. Język ten jest idealny do nauki formalnego zapisu algorytmów oraz do nauczania podstaw informatyki wśród uczniów szkoły średniej

Program "podstawy programowania w języku Turbo Pascal" jest skierowany do uczniów klas technicznych jako zajęcia specjalizujące na danym kierunku z rozszerzoną informatyką.


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Sylwia Sokół
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Pionkach


Zaświadczenie onlinenumer online: 46 gości

reklama