Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2579
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Wykorzystanie programów komputerowych w nauczaniu wybranych tematów przedmiotu "Organizacja sprzedaży"

Komputer już na dobre zagościł w dzisiejszych czasach. Trudno się bez niego obyć w wielu dziedzinach naszego życia. Dlaczego? Zapewnia on ludziom rozrywkę dzięki wielkiej gamie gier komputerowych, pomaga w pracy, np. wykonując sprawnie i bezbłędnie żmudne obliczenia matematyczne, natomiast szata graficzna szybko wykonywanych na komputerze prac zawiera ład i harmonię, jest łatwa w odbiorze, bez porównania bardziej miła dla oka niż prace wykonywane przez przeciętnego człowieka. Internet? Jak łatwo i przyjemnie można dzięki niemu zdobywać wiedzę. Technologia komputerowa stwarza ludziom ogromne możliwości rozwoju. Dlatego postanowiłam wykorzystać znane programy Microsoft Excel oraz Microsoft PowerPoint w celu stworzenia pakietu wybranych lekcji w klasach zasadniczych zawodowych z zakresu przedmiotu "Organizacja sprzedaży".
Opracowałam lekcje dla młodzieży uczącej się w klasach zawodowych, która niejednokrotnie ma kłopoty z koncentracją, Włączenie obrazu i dźwięku w procesie nauczania działa na wiele zmysłów naraz, pozwala na większe zaangażowanie w procesie przyswajania wiedzy co powinno zaprocentować lepszymi wynikami w nauce.
W pierwszej części konspektu znajdują się operacyjne cele kształcenia według poziomu wymagań dla uczniów. Pozostała część stanowi scenariusze czterech lekcji: "Popyt a cena", "Podaż a cena", "Cena równowagi rynkowej" oraz "Mechanizm rynkowy". Za pośrednictwem programu Microsoft Excel przedstawiłam kilka wykresów ilustrujących prawa rynku. Wykresy te uczniowie mogą przy pomocy nauczyciela modyfikować i obserwować zmiany jakie w nich zachodzą. Dodatkowo w celu większego uatrakcyjnienia lekcji wykorzystałam program PowerPoint. Opracowałam kilka slajdów w postaci prezentacji wybranych zagadnień, które pomogą uczniom w ugruntowaniu zdobytej wiedzy w trakcie lekcji.
W odpowiednich miejscach prezentacji zostało użyte hiperłącze, które pomaga w szybkim przejściu do spisu treści do ćwiczeń w programie Microsoft Excel i slajdów w programie Power Point.

ilustracja

Publikacja dostępna na naszej płycie CD
Płyta kompaktowa
serwisu Publikacje edukacyjne

Monika Pacek


Zaświadczenie onlinenumer online: 41 gości

reklama