Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
2235
rok szkolny
2005/2006

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Bajki terapeutyczne

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom wielu pedagogów namawia uczniów do częstego kontaktu z książką. Ta wartościowa akcja jest równocześnie propagowaniem naszej klasyki dziecięcej. Chwała wszystkim, którzy chcą trochę poczytać naszym milusińskim, bo przecież każda chwila dziecka spędzona inaczej niż tradycyjnie (przed telewizorem czy komputerem) kształtuje wrażliwość młodego człowieka, rozwija jego wyobraźnię, zmusza do myślenia, do aktywności intelektualnej.

Ja osobiście pokusiłam się, by napisać teksty, które w literaturze fachowej nazywane bywają bajką terapeutyczną. Adresowane do wszystkich, którzy jeszcze nie oswoili swego świata, spełniają funkcję psychoterapeutyczną - zmniejszają lęk, zachęcają do działania, przedstawiają inne formy myślenia i działania.

Przedstawiam dwa teksty, które powstały w czasie zajęć Bajka terapeutyczna. Odczytałam je moim dzieciom w szkole i muszę stwierdzić, że odbiór był bardzo pozytywny. Zachęciłam jednocześnie do tworzenia własnych opowiadań, innych krótkich tekstów; te pisane z własnej potrzeby.

(...)


REKLAMA

Publikacja archiwalna do pobrania z serwera FTP.

Aby pobrać daną publikację wpisz jej numer:
i naciśnij > > >

UWAGA:
Numer ukazuje się w lewym górnym rogu okna danej publikacji.

Anna Pakuła
Szkoła Podstawowa w Zawadzie


Zaświadczenie onlinenumer online: 70 gości

reklama