Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
136
rok szkolny
2002/2003

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Myszka

POKAZ MULTIMEDIALNY - MYSZKA

Uczniowie rozpoczynający pracę z programami komputerowymi mają problem z obsługą myszki. W programie PowerPoint wykonałam prezentację, która pomaga im w opanowaniu prawidłowego posługiwania się prawym i lewym przyciskiem myszki. Prezentacja składa się z 9 slajdów. W slajdzie pierwszym zastosowałam hiperłącza do pozostałych slajdów. Kliknięcie przez ucznia lewym przyciskiem myszki na odpowiednim ClipArcie powoduje przejście do właściwego slajdu, na którym znajduje się powiększenie danego ClipArtu. Kliknięcie w powiększony ClipArt powoduje powrót do slajdu pierwszego. ClipArty wykonałam w różnych rozmiarach i rozmieściłam w różnych miejscach slajdu aby uczniowie mieli możliwość ćwiczenia sprawności posługiwania się myszką.

Proponowane zabawy:

"Znajdź ClipArt"

Najedź kursorem myszki na śmiejącego się pana i kliknij lewym przyciskiem myszki. Co się stało? Pan stał się duży? Najedź na niego kursorem myszki i kliknij lewym przyciskiem. Widzisz kilka obrazków. Poszukaj świecy i najedź na nią kursorem myszki. Następnie kliknij lewym przyciskiem. Masz na ekranie tylko świecę. Najedź na nią kursorem myszki i kliknij lewym przyciskiem.

Uczniowie powtarzają czynności najeżdżając kursorem myszki na ClipArty. Jeśli klikną prawym przyciskiem myszki i nie uda im się przejść do następnego slajdu otrzymują punkty karne. Wygrywa uczeń, który ma najmniej punktów karnych.

"Kto szybciej"

Zabawę przeprowadzamy w taki sam sposób jak poprzednio wydając szybciej polecenia. Uczniowie, którzy nadążają z wykonywaniem poleceń są zwycięzcami.

Prezentacja do pobrania online:
Serwer FTP
serwisu Publikacje edukacyjne

Małgorzata Sikora
Szkoła Podstawowa nr 6 w Ustroniu


Zaświadczenie onlinenumer online: 143 gości

reklama