Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12289
rok szkolny
2016/2017

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Warsztaty "Ochrona danych osobowych w oświacie"

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. zaprasza 28 września 2016r. na warsztaty "Ochrona danych osobowych w oświacie".

ilustracja

Od 1 stycznia 2015 r. zmieniły się przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, w szczególności znacząco zmodyfikowane zostały zasady nadzoru nad przestrzeganiem zasad ochrony danych oraz zasady rejestracji zbiorów. Ponieważ placówki oświatowe dysponują informacjami o uczniach, ich rodzicach, opiekunach, nauczycielach i pracownikach niepedagogicznych, ich obowiązkiem jest stosowanie procedur wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych, dlatego warto zapoznać się ze znowelizowanymi przepisami.
Szkoły i inne placówki oświatowe często nie są przygotowane do przetwarzania danych osobowych, w tym ich właściwego zabezpieczania. Tymczasem nieprzestrzeganie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych, może powodować sankcje karne i administracyjne, a także odpowiedzialność cywilną.
Adresatami szkolenia są dyrektorzy szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych, pracownicy sekretariatów i administracji tych placówek, przedstawiciele organów prowadzących placówki oświatowe
Celem szkolenia jest zaznajomienie z procedurami przetwarzania danych osobowych, zwłaszcza ze znowelizowanymi przepisami, omówienie praktycznych problemów związanych ze stosowaniem ustawy ochronie danych osobowych oraz wskazanie propozycji rozwiązań w zakresie obowiązkowej dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych.


REKLAMA

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: kliknij tutaj...

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: kliknij tutaj...

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 49 gości

reklama