Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
12288
rok szkolny
2016/2017

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Seminarium "Budowanie kompetencji cyfrowych - obligatoryjna nauka programowania w szkole"

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. zaprasza 21 października 2016r. na seminarium z cyklu "Budowanie kompetecji cyfrowych - obligatoryjna nauka programowania w szkole"

ilustracja

Propozycja nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego (przedmiotu informatyki) ma służyć rozwijaniu umiejętności programowania od najmłodszych lat pobytu uczniów w szkole. Programowanie jest tutaj elementem procesem rozwiazywania problemów z pomocą komputerów na drodze od sytuacji problemowej przez abstrakcje i nowe pojęcia, wyprowadzenie metody rozwiązywania (algorytmu), aż wreszcie po program, będący komputerową realizacją rozwiązania. Pilotaż nowej podstawy programowej w formie innowacji pedagogicznej rozpoczyna się w roku szkolnym 2016/2017, a od roku szkolnego 2017/2018 planowane są regularne zajęcia informatyczne we wszystkich szkołach. Powinno to skłonić wszystkie szkoły na wszystkich etapach edukacyjnych do podjęcia działań mających na celu wdrożenie nowej podstawy programowej kształcenia informatycznego. W tym wystąpieniu uzasadnimy planowane działania, przedstawimy strukturę proponowanej podstawy programowej i zarysujemy metodykę jej realizacji. Mowa też będzie o standardach przygotowania i szkoleniach nauczycieli, wzorcowych programach nauczania, materiałach dla uczniów i dla nauczycieli i o innych działaniach towarzyszących.


REKLAMA

W programie szkolenia między innymi:
- Nowa podstawa programowa kształcenia informatycznego - wprowadzenie od 2017 roku obligatoryjnej nauki programowania we wszystkich szkołach - jako element budowania kompetencji cyfrowych.
- Oczekiwania i potrzeby w edukacji szkolnej w zakresie nauki programowania.
- Język Maszyn - nauka programowania z wykorzystaniem intuicji wizualnych.
- Nauka programowania jako element kształcenia podstawowego.
- Efekty dydaktyczne nauki programowania w Szkole Programowania Kids Code.
- Prototypowanie i programowanie gier dydaktycznych.

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo skorzystać z 10% RABATU na udział w wydarzeniu: kliknij tutaj...

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: kliknij tutaj...

redakcja


Zaświadczenie onlinenumer online: 39 gości

reklama