Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10984
rok szkolny
2013/2014

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Przemówienie wychowawcy na zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

Drodzy absolwenci, nasi wychowankowie.

Dzisiaj po raz ostatni możemy o was powiedzieć klasa 3a, 4c, 4d, 4h.
Jeszcze przez miesiąc, może dwa, będziecie wspólnie żyć tymi samymi problemami - egzaminami maturalnymi, egzaminami zawodowymi, wyborem uczelni, a my, wasi wychowawcy będziemy wam doradzać, wspierać was, mając nadzieję, że się wam powiedzie, że tak jak dziś odbieracie świadectwa ukończenia szkoły, tak za parę tygodni wszyscy odbierzecie świadectwa maturalne i świadectwa uzyskania kwalifikacji zawodowych.
Potem nasze drogi rozejdą się, a szkoła, której mury właśnie opuszczacie, pozostanie już tylko wspomnieniem.


REKLAMA

Tym, którzy zdobywanie wiedzy potraktowali jako poważne zadanie, uczyli się systematycznie i wytrwale, szkoła będzie kojarzyć się z wytężoną pracą, ale i radością z uzyskiwanych wyników. Ci, którzy wychodzili z założenia, że czas szkoły średniej to najpiękniejsze dni w życiu i trzeba się nimi cieszyć i obowiązki szkolne odkładali na później, będą wspominali chwile niepewności przed sprawdzianami czy klasyfikacją semestralną.
Myślę jednak, że szkoła ta będzie się również kojarzyć wam ze spotkaniami klasowymi, wycieczkami, balami, których byliście uczestnikami, z koleżankami i kolegami, których tu poznaliście, z nauczycielami, którzy usiłowali was czegoś nauczyć i myślę, mam nadzieję, że z wychowawcami, którzy starali się wam doradzać, wskazywać drogi rozwiązania różnych problemów, którzy próbowali was uwrażliwiać na otaczający świat.

Ten dzień to początek waszego dorosłego życia. Życia, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale bywa również trudne, wymagające podejmowania ważnych decyzji.
Życzę wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie wasze plany i marzenia zrealizowały się.
Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi, aby czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie.
Bądźcie radośni i cieszcie się małym. Ktoś mądry powiedział: "Zbieraj okruszyny szczęścia, a one dadzą ci chleb zadowolenia".
A więc życzę wam zadowolenia z życia. I pamiętajcie, że w trudnych chwilach możecie liczyć na pomoc nas - byłych wychowawców czekających w murach tej szkoły.

Powodzenia.

Małgorzata Kierat
Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
w Oleśnie


Zaświadczenie onlinenumer online: 135 gości

reklama