Publikacje edukacyjne
strona główna  archiwum  dziedziny  nowości  zasady  szukaj  pomoc  poczta  redakcja 
               

 

Publikacja nr
10770
rok szkolny
2013/2014

 
Archiwum publikacji
w serwisie Publikacje edukacyjne

Bezpłatne kursy e-learningowe dla nauczycieli wiejskich z Mazowsza

Ruszyły Akademia Zdalnej Edukacji oraz E-kompetencje - szkolenia on-line dla nauczycieli z obszarów wiejskich województwa mazowieckiego. Już po raz kolejny nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych lub ponadgimnazialnych mogą wziąć udziału w szkoleniach on-line. Kursy umieszczone na specjalnych platformach służą doskonaleniu kompetencji zawodowych.

Kurs "Akademia Zdalnej Edukacji" składa się ze szkoleń obejmujących tematykę związaną z wykorzystaniem nowych technologii w procesie nauczania. Na platformie dostępne są 3 kursy: wprowadzenie do stosowania ICT w nauczaniu, kształcenie z wykorzystaniem Internetu oraz tajniki platformy Moodle w praktyce. Każdy cykl szkoleniowy obejmuje ponad 20 nauki i dopasowany jest do potrzeb nauczycieli.


REKLAMA

Na platformie E-kompetencje dostępne są cztery kursy: metody pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwiązywanie konfliktów w szkole, metody pracy z uczniem zdolnym oraz metody aktywizujące w kontekście kompetencji kluczowych.

Zaletą szkoleń jest możliwość realizacji poszczególnych lekcji w tempie dogodnym dla uczestnika. Każda lekcja prowadzona jest w formie interaktywnej prezentacji, z licznymi odwołaniami do stron internetowych i materiałów uzupełniających. Całą treść kursu można także pobrać w formie skryptu. Nauczyciele z obszarów wiejskich z województwa mazowieckiego mają możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, cennych w dokumentowaniu własnego rozwoju zawodowego.

Udział w kursach jest bezpłatny. Aby wziąć udział w projekcie należy zarejestrować się na stronie www.akademia-nauczycieli.pl lub www.e-kompetencje.eu. Każdy uczestnik otrzyma indywidualny login, który umożliwia wielokrotnie logowanie do kursu, a system zapamiętuje stan kursu.

Kursy "Akademia Zdalnej Edukacji" oraz "E-kompetencje dla mazowieckich nauczycieli" realizuje firma szkoleniowa MGG Conferences. Są finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji na stronach:

  • www.akademia-nauczycieli.pl

  • www.e-kompetencje.eu

    redakcja


  • Zaświadczenie online    numer online: 39 gości

    reklama